Witamy w sklepie wystroju wnętrz. Od 2000 roku

0 szt.

Serwis klienta > Pytania
ARANŻACJE KOLEKCJE TWÓJ PROJEKT
| Portfolio | Rejestracja | Zaloguj

Najczęstrze pytania Klientów
________________________________________________________________________________________________

Przedstawiamy Państwu odpowiedzi na najczęstrze pytania, które kierują do nas Nasi Klienci, być może pomogą Państwu rozwiązać wątpliwość lub nie wiedzę dotyczącą naszych produktów.

Czy lampy i żyrandole sprowadzane z USA są przystosowane do prądu europejskiego?
Tak. Lampy produkowane w Stanch Zjednoczonych posiadają Certyfikat UL (obowiązujący tylko w USA).
Jednak w ramach współpracy naszej firmy producent wyraził zgodę na wprowadzenie na lampy, które sprowadza nasza firma certyfikatu europejskiego CE. W przeciwnym razie Urząd Celny nie odprawiłby naszego towaru. Lampy, które sprowadzamy z USA posiadają Certyfikat CE, pozwalający na sprowadzenie towaru do Polski i używanie go w Polsce. Oprawki na żarówki, kable i wtyczki obowiązujące w Polsce montowane są w ramach umowy przez producenta w Stanach Zjednoczonych. Producent montuje je od razu w trakcie produkcji lampy. Oprawki przystosowane są na żarówki w większości z dużym gwintem, niektóre są na mały gwint. Kable i wtyczki najczęściej są w odcieniu złotym a wtyczki są płaskie.

Czemu tak długo oczekuje się na lampy sprowadzane z USA?
Artykuły, które sprowadzamy z USA są na bieżąco produkowane (nie są magazynowane), w związku z tym zamówienia składane u producenta oczekują w kolejce. Czekamy na wykonanie naszego zamówienia od jednego do trzech miesięcy, składając zamówienie producent informuje nas, jaki jest czas oczekiwania a następnie czas transportu kontenera z USA trwa ponad miesiąc. Dlatego czas oczekiwania jest dość długi i prosimy naszych Klientów aby wzięli to pod uwagę planując swoje zakupy.

Czy można kupić dodatkowy abażur, jeżeli po pewnym czasie użytkowania ulegnie zniszczeniu?
Tak, można zamówić dodatkowy abażur. Klienci, którzy kupili u nas lampę mogą zamówić abażur taki sam jak poprzedni lub inny, podobny, w przypadku kiedy lampa, którą kupili wcześniej nie byłaby już produkowana, (dotyczy to lamp limitowanych sprowadzanych z USA). Natomiast abażury do lamp włoskich w menu "Porcelanowe" z pocz. kodem SL, dostępne są bez limitu.

Czy można kupić sam abażur?
Klienci, którzy nie kupili u nas lampy a chcieliby kupić tylko sam abażur jest to możliwe.
Chcemy poinformować, że abażury sprowadzane z USA mają inny sposób montowania i nie pasują do lamp europejskich. Sposób montowania pokazany jest w menu "Informacje o produktach".
Natomiast abażury sprowadzane z Włoch pokazane na zdjęciach lamp w menu "Porcelanowe" o pocz. kodzie SL mają montaż europejski i pasują niemalże do wszystkich lamp.
Chcemy również poinformować, że nie posiadamy abażurów zakładanych bezpośrednio na żarówkę, tego sposobu zakładania abażuru nie stosują zachodni producenci.

Czy można prać abażury z tkaniny?
Abażury z tkaniny będą długo służyły i wyglądały jak nowe jeżeli będziemy je odpowiednio użytkować. Kurz, który osiada na nich należy strzepywać (nie wycierać). Należy odkręcić nakrętkę mocującą, zdjąć abażur i trzymając w jednej ręce abażur, drugą ręką strzepywać czystą szmatką kurz (nie trzeć szmatką po abażurze). Jeżeli abażur tak będzie czyszczony napewno przez kilka lat będzie wyglądał ładnie.
W przypadku, kiedy abażur będzie już tak brudny czy zaplamiony, że wymaga czyszczenia na mokro, można go uprać. Najlepiej prysznicem zmoczyć chłodną wodą i po chwili miękką gąbką z odrobiną płynu do delikatnych tkanin przetrzeć cały abażur i zaraz spłukać chłodną wodą (nie należy długo moczyć abażura i trzymać go w wodzie).

Jak czyścić żyrandole kryształowe?
Bardzo prosto i szybko. Posiadamy specjalny, firmowy płyn do mycia kryształów. Producent żyrandoli kryształowych, od którego sprowadzamy żyrandole pomyślał o tym aby czyszczenie było szybkie i żyrandole wyglądały zawsze pięknie i przyciągały błyskiem. Taki płyn można u nas kupić, zobacz
Na podłodze lub na stole, nad którym wisi żyrandol należy rozłożyć folię, bądż coś innego odpornego na wodę. Następnie z góry mocno spryskać żyrandol (kryształy muszą być całe mokre) tak aby płyn sciekał na podłogę.
Nie trzeba czyścić każdego kryształu, kryształy po chwili wyschną a ramiona powinno się wytrzeć suchą, miękką szmatką i żyrandol pięknie będzie błyszczał.

Czy można kupić oddzielnie kryształki gdyby uszkodziły się lub dodatkowe sztuki, np do świeczników?
Tak, oczywiście każdy wzór kryształka oraz komplety kryształków widoczne na naszych żyrandolach kryształowych można kupić, a także druciki, na których są montowane.

Co to znaczy kolekcja limitowana?
Kolekcja limitowana oznacza , że istnieje ograniczona ilość danego produktu. Producent oznacza ile sztuk danego produktu ma w planie wyprodukować i sprzedać. Kolekcje są zmieniane i wprowadzane nowe przez producentów w zależności od obowiązujących trendów by umożliwić Państwu coraz to nowe unikatowe produkty.
Dotyczy to nie tylko ilości sprzedanych lamp w naszej firmie ale przede wszystkim ilości sprzedanych lamp przez producenta w Stanach Zjednoczonych na rynek amerykański.
Dlatego jest możliwość, że lampa widniejąca dziś na stronie jako dostępna, jutro może być już niedostępna, Staramy się na bieżąco aktualizować stronę, usuwać zakończone produkty jak również wprowadzać nowe.
Nie mniej z uwagi na ciągły ruch sprzedaży lamp w naszej firmie jak również w Stanach Zjednoczonych, jeżeli zainteresuje Państwa lampa lub żyrandol z kolekcji amerykańskiej prosimy o kontakt w celu sprawdzenia czy lampa jest jeszcze dostępna. Podobnie, jeżeli przy produkcie widnieje napis "Niedostępny" skontaktujemy się z producentem by potwierdzić jego brak, ponieważ często producent wznawia produkcję i produkt może być jeszcze ponownie dostępny.

Sklep z lampamiSklep z lampamiSklep z lampamiSklep z lampami
specjalizuje się w luksusowym i pięknym oświetleniu, wyjątkowych meblach i artykułach do dekoracji wnętrz. Nadają one niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat, bez względu czy wnętrze urządzone jest w stylu tradycyjnym, mieszanym czy nowoczesnym. Współpracujemy z najpopularniejszymi i znanymi projektantami i producentami oświetlenia, mebli i dodatków dekoracyjnych, ponieważ ich kunszt jest chwalony na całym świecie.

Wykonanie: Firma Spektrum

^ firma godna zaufania
Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin. Możesz wyłączyć korzystanie z plików cookies przez naszą stronę zabraniając do nich dostęp poprzez odpowiednie ustawienia w Twojej przeglądarce stron Więcej...X